Herendi legújabb romantikus vígjátéka a Futni mentem. Főszereplője egy anya (Udvaros Dorottya), aki férje halála után elhatározza, hogy teljesíti annak utolsó kívánságát, és lányaival (Lovas Rozi, Tenki Réka, Trill Beatrix) váltóban lefutja a maratont. Apró probléma, hogy egyikük sincs fizikálisan és mentálisan felkészülve a futásra. Az anya és lányai mellett ráadásul a rokonokat és barátokat is váratlanul éri a nők lehetetlennek tűnő vállalkozása.
Telihold. A rémület valóságos. A Blumhouse-tól és Leigh Whannell író-rendezőtől, a hátborzongató modern szörnyfilm, A láthatatlan ember alkotóitól érkezik ez az új, rémisztő fenevad rémálom: a FARKASEMBER. Az Arany Glóbusz-jelölt Christopher Abbott (Szegény párák, A 22-es csapdája, Éjjel érkezik) alakítja Blake-et, a San Franciscó-i férjet és apát, aki, miután az apja eltűnik, és halottnak nyilvánítják, megörökli a távoli oregoni vidéki házat, ahol gyermekkorát töltötte. Mivel házassága a befolyásos Charlotte-tal (az Emmy-díjas Julia Garner; Ozark, Az örökösnő álarca mögött) éppen válságos szakaszban van, Blake rábeszéli feleségét, hogy szakadjanak ki a városi környezetből és látogassák meg a birtokot kislányukkal, Gingerrel (Mathilda Firth; Hullraisers, Coma). Ám amikor a család éjnek évadján a házhoz igyekszik, megtámadja őket egy láthatatlan állat, így kétségbeesetten elbarikádozzák magukat odabent, miközben a lény odakint les rájuk. Azonban ahogy múlik az éjszaka, Blake egyre furcsábban viselkedik, átalakul valami felismerhetetlenné, és Charlotte-nak kell eldöntenie, hogy a házban vagy a házon kívül leselkedik rájuk nagyobb veszély… A klasszikus Universal szörnyfilm vérfagyasztó újragondolását Whannell rendezte, és Whannell, Corbett Tuck, Lauren Schuker Blum és Rebecca Angelo (Pénzeső) írták. Whannell korábbi filmjei a Blumhouse égisze alatt például A láthatatlan ember, Invisible Man, Upgrade – Javított verzió, és Insidious: A gonosz lélek. A FARKASEMBER producere Jason Blum, a vezető producerei Ryan Gosling, Ken Kao, Bea Sequeira, Mel Turner és Whannell.
Big Nick ismét beveti magát, és egyre közelebb kerül Donnie-hoz, aki belekeveredik a gyémánttolvajok és a maffia kegyetlen és kiszámíthatatlan világába egy hatalmas gyémántrablás előterében.
Változnak az idők, változnak a szerelmes történetek is. Ebben például néhány fiatal pár együtt lazul egy hétvégét az egyikük házában. Azután fokozatosan kiderül, hogy mindenki másért van ott, mást akar, másra vágyik. Van, aki a házban elrejtett rengeteg pénzt szemelte ki magának. Van, aki sokkal több szabadságot szeretne. Van, aki egyikük halálát kívánja. És van, aki a modern technikának köszönheti a létezését… A film hátborzongató thriller egy jól ismert alaphelyzetben: néhány fiatal egy házban összezárva, ahol elszabadulnak, és egyre durvább kanyarokat vesznek az események De meghökkentően fordulatos: van benne néhány olyan meglepetés, amitől minden nézőnek tátva marad majd a szája.
Szimler Bálint, a Cannes-ban vetített Itt vagyok és a Balaton Method alkotója elkészítette első fikciós nagyjátékfilmjét. A Fekete pont kedvéért hazatért korábbi állandó alkotótársa, a már főleg Hollywoodban dolgozó operatőr, Rév Marcell (Eufória, Az idol, A feleségem története). Ájuldozó gyerekek és végeláthatatlan beszédek az ünnepélyes tanévnyitón. Finomfőzelék és hipós felmosóvíz jellegzetes szaga a menzán. A Berlinből hazaköltözött tízéves Palkó (Paul Mátis) csodálkozva szemléli egy átlagos magyar iskola mindennapjait. Egyedül Juci néni (Mészöly Anna), a pályakezdő tanárnő érti őt meg igazán, aki szintén elszenvedője a házmester-kultúrában megragadt intézményi rendszernek. A helyenként groteszkbe hajló, örkényi hagyományokat továbbvivő Fekete pont számos hazai producer együttműködésében, független alkotásként valósult meg.
A fordulatos történet középpontjában egy gyilkosság áll, amely felkavarja az idős művészeket befogadó Pirandello Színészotthon mindennapjait. Egy mellőzött idős színész, akit hajdanán egy Poirot-szerű szerep tett híressé, saját szakállára nyomozni kezd, de nincs könnyű dolga.
Miután váratlan hívást kap felfedező őseitől, legénysége élén Vaiana nagy utazásra indul, s természetesen vele tart Maui is. Óceánia távol eső vidékein, rég elveszett vizeken át visz az útjuk, ahol olyan kalandokba keverednek, amilyenekről Vaiana még csak nem is álmodott.
Nina (Demeter Villő) legfőbb vágya, hogy író legyen, kreativitását az animációs filmrendező apjától (Mátray László) örökölte. Mindennapjait kétbalkezes bűvész öccse (Hárs Bonca) kavarja fel, s mivel az anyukája (Lovas Rozi) korán meghalt, a női mintát kissé merev nagynénje (Tenki Réka) nyújtja a családban. Amikor apja életébe új szerelem (Rujder Vivien) érkezik, Nina a szomszédban élő bohém írónő (Zsurzs Kati) iránymutatásait követve az írás segítségével dolgozza fel édesanyja elvesztését, és nyitja meg szívét az új családtag és az első szerelem (Kövécs Barnabás) előtt.
A BETTER MAN: ROBBIE WILLIAMS a brit popsztár, Robbie Williams üstökösszerű berobbanásának, drámai bukásának és figyelemreméltó visszatérésének igaz története. Robbie szemszögéből láthatjuk a rá jellemző szellemességgel és fékezhetetlen lelkesedéssel, amint gyermekből a slágerlistákat ostromló fiatal lesz a Take That fiúbanda legifjabb tagjaként, majd példátlan sikereket ér el és rekordokat dönt egyéni előadóként – s mindeközben megküzd megannyi kihívással, ami a világra szóló hírnévvel és gazdagsággal jár.
Sonic, a sündisznó visszatér a mozivászonra karácsonykor az eddigi legizgalmasabb kalandjával. Sonic, Knuckles és Tails összefognak egy veszélyes új ellenféllel, Shadow-val szemben, aki egy rejtélyes gonosztevő, és olyan ereje van, amilyennel még egyiküknek sem volt dolga. És mivel a Sonic csapat képességeit ez a kihívás minden szempontból meghaladja, keresniük kell egy váratlan szövetségest, hogy megállítsák Shadow-t, és megvédjék a bolygót…
A „Mufasa: Az oroszlánkirály” című filmben Rafiki elmeséli Mufasa legendáját Kiarának, Simba és Nala lányának, Timon és Pumbaa segítségével. A visszaemlékezésekben a történet Mufasát egy árva kölyökként mutatja be, aki elveszett és egyedül van, mígnem találkozik egy Taka nevű oroszlánnal – a királyi vérvonal örökösével. A véletlenszerű találkozás egy rendkívüli, sorsukat kereső csoport utazását indítja el – kötelékeiket próbára teszik, miközben összetartanak, hogy elkerüljék a fenyegető és halálos ellenséget.
Paddingtonnal mindig történik valami. Pedig boldogan és elégedetten él Londonban a Brown család padlásszobájában, ám kap egy levelet, és minden a fejére áll. A levél Peruból érkezik, és arról értesíti a kis medvét, hogy eltűnt imádott nagynénje, aki egy Nyugdíjas Medvék Otthonában éldegélt, és bingózással töltötte öreg napjait. Paddington nem habozik, és azonnal Peruba indul, hogy felkutassa Lucy nénit. A Brown család habozik, de azért vele megy. Kalandos, veszélyes és fordulatos útjuk során átvágnak a dzsungelen, hajótörést szenvednek, felkutatják Eldorádót, az elveszett aranyvárost, megküzdenek egy kóros aranylázban szenvedő kalandorral (Antonio Banderas), és végül szembesülnek egy olyan nagy titokkal, ami Paddington egész addigi életét megváltoztathatja…
A kétszeres Oscar-díjas Renée Zellweger visszatér abban a szerepben, amely meghatározta egy korszak romantikus hősnőit: a nőében, akinek utánozhatatlan viszonya az élethez és a szerelemhez újraértelmezett egy egész műfajt. A sorozat negyedik részében Bridget újra egyedül van, négy éve megözvegyült, amikor Mark Darcy (az Oscar-díjas Colin Firth) meghalt egy humanitárius misszió közben Szudánban. Bridget így egyedülálló anyaként neveli a kilencéves Billyt és a négyéves Mabelt, és érzelmileg ingatag állapotban van, noha kap segítséget hű barátaitól, sőt, még egykori szeretőjétől, Daniel Cleavertől (Hugh Grant) is. Barátai, Shazzer, Jude és Tom, kollégája, Miranda, az anyja és a nőgyógyásza, dr. Rawlings (az Oscar-díjas Emma Thompson) mind arra bíztatják, hogy találja meg útját az élet és a szerelem felé. Bridget tehát visszamegy dolgozni, sőt, még a randiappokat is kipróbálja, és hamarosan összeakad egy álmodozó, lelkes fiatalemberrel (Leo Woodall a Fehér lótuszból). Miközben a munka, az otthon és a szerelem között egyensúlyoz, Bridgetnek meg kell küzdenie a tökéletes iskolai anyukatársak kritikáival, az apját hiányoló Billy iránt érzett aggodalmaival, miközben kínos interakciókba keveredik fiának ultraracionális tanárával (az Oscar-jelölt Chiwetel Ejiofor). A szereplők közt ott van még az Oscar-díjas Jim Broadbent és a BAFTA-díjas Gemma Jones Bridget szüleinek szerepében, valamint egy új arc, Isla Fisher (Szemfényvesztők, A nagy Gatsby) aki Rebeccát, Bridget új szomszédját alakítja.
A gonoszok nem születnek. Azzá nevelik őket. Kraven, a vadász (Aaron Taylor-Johnson), Pókember egyik legveszélyesebb ellensége, a Baljós Hatos alapító tagja sem gonosznak született. Igazi nemes: Kravinov néven látta meg a napvilágot; a családja 1917-ben menekül az Egyesült Államokba. Talán egy félresikerült oroszlánvadászat tehet róla, amikor a ragadozó halálos sebet ejtett rajta, és az állat vére összekeveredett az övével. Talán brutális, maffiakapcsolatokat ápoló, gyerekeit szeretet nélkül nevelő apja (Russel Crowe) a hibás. De annyi biztos, hogy Kraven nem egyszerűen a fenevadak erejével, ügyességével és kegyetlenségével rendelkezik: gyors, halálos és nem ismer könyörületet. Rossz ember – ha ember még egyáltalán –, de valahol a mélyében még ott bujkál a maradék jóság. És kérdés, mi történik vele, ha találkozik egy nála is furcsább, kiszámíthatatlanabb lénnyel: Rinóval. A Marvel egyik legismertebb, legkülönlegesebb főgonosza, Pókember és a Fekete Párduc ellensége egy izgalmas, látványos és nagyon kemény akciófilmben születik újjá – világhírű színészek, Russel Crowe és a Bullet Train – A gyilkos járatban is nagyot alakító Aaron Taylor-Johnson közreműködésével.
Carag első pillantásra átlagos fiúnak tűnik, de ragyogó szeme mögött hihetetlen titok rejtőzik: Carag alakváltó. A vadonban pumaként nőtt fel, de most fiútestben él az emberek világában. Carag a Clearwater gimibe nyert felvételt, ami egy titokzatos bentlakásos iskola a hozzá hasonló erdőjárók (woodwalkerek) számára. Ez az első olyan hely, ahol végre otthon érzheti magát. Holly, a pimasz vörös mókus és Brandon, a félénk bölény hamar a barátaivá válnak. Caragnak pedig nagy szüksége is lesz rájuk, hiszen a Woodwalkerek világa rejtélyekkel és veszélyekkel van tele.
Mi köti össze a múltat a jelennel? Természetesen a szerelem. És a zene. De csak ha nagyon jó. Lili korunk tipikus lánya: magányos, és igyekszik bebeszélni magának, hogy így jó neki. De egyszer a szülei lakásában talál egy régi levélcsomagot, amit az anyja, úgy látszik, egyáltalán nem akart megmutatni neki. Ő persze nem sokat habozik, olvasni kezd, és megelevenedik előtte a múlt… …a kilencvenes évek elejének egy felejthetetlen nyara, amikor három jó barátnő a Balatonnál vakációzik, és közülük csak Eszter (Törőcsik Franciska) akar hűséges maradni az otthon hagyott, karót nyelt pasijához. De általában mérnöki pontossággal követett terveit kissé összekuszálja, hogy megismerkedik egy sráccal (Ember Márk), aki laza, vicces és van még egy nagyon jó tulajdonsága: egy zenekarban játszik, és esténként a szigligeti strandon lép fel a haverjaival. Mi lehet ebből? Kavarodás? Szerelem? Féltékenység? Néhány csók? Néhány pofon? Még több csók? Ez a minimum. A Balaton parti nyár áthangolja néhány fiatal ember életét – és még a gyerekeikét is.
Robert Eggers új NOSFERATU feldolgozása hamisítatlan rémmese a megszállottságról. Egy űzött fiatal nő és az ő megszállottjává váló szörnyűséges vámpír kapcsolata kimondhatatlan borzalmak okozója lesz… Az Északi, A világítótorony és A boszorkány rendezője ezúttal sem a szokványos utat választotta a rémisztgetésre, Murnau – és Herzog - klasszikusát egyedi megközelítésben álmodta vászonra.